Mersun näyttelytulokset            

FIN & S & N & EST CH, NordCH, FINW-99, SW-00, EUVW-06

FINNISH BULL TERRIER TROPHY SHOW RUNNER UP & BEST IMPORT 2000
BULLKINGS MAKE IT SOUL 

Euroopan Veteraani Voittaja 2006    Euroopan Veteraani voittaja 2006     

Mersu 11-years old 3.8.2007!!!

 

10.5.2008 Rauma Kornelia Butrimova, Liettua  VET ERI 1 ROP-VET  & PN3 (BOB-VETERAN & 3 nd Best Female )
26.4.2008 Vaasa KV Katalin Radvanszky, Unkari  VET ERI 1 ROP-VET  & PN3 (BOB-VETERAN & 3 nd Best Female )
16.3.2008 Tampere KV Massimiliano Mannucci, Italia  VET ERI 1 ROP-VET  (BOB-VETERAN)
10.2.2008 Helsinki Patric Cederlöf, Ruotsi  VET ERI 1 ROP-VET & PN2  (BOB-VETERAN & 2 nd Best Female )
27.1.2008 Turku KV Boris Chapiro, Ranska  VET ERI 1 ROP-VET & PN2  (BOB-VETERAN & 2 nd Best Female )

 

27.5.2007 Parainen Cindy Pettersen, Ruotsi  VET ERI 1 ROP-VET & PN2  (BOB-VETERAN & 2 nd Best Female )
19.5.2007 Rauma Joan Beech, Canada  VET ERI 1 ROP-VET & ROP  (BOB-VETERAN & BOB)
25.3.2007 Tampere KV Paul Stanton, Ruotsi  VET ERI 1 ROP-VET & PN3  (BOB-VETERAN & 3 nd Best Female )
27.1.2007 Turku Margret Möller-Sieber, Saksa  VET ERI 1 ROP-VET & ROP  (BOB-VETERAN & BOB)

 

16.9.2006 Hyvinkää Terri-Eri  Matti Luoso, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET   (BOB-VETERAN )
3.9.2006 Helsinki  Jul Hamlot, Norja  VET ERI 1 ROP-VET & PN4  (BOB-VETERAN & 4 nd Best Female)
12.8.2006 Pälkäne  Matti Luoso, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET & PN2   (BOB-VETERAN & 2 nd Best Female)
2.7.2006 Pori Tim G Doxtater, Kanada  VET ERI 1 ROP-VET & ROP  (BOB-VETERAN & BOB)
1.7.2006 Virrat Rose Envall-Larsson, Ruotsi / 3-ryhmä Rose Envall-Larsson, Ruotsi /veteraani ryhmä Beata Petkevica, Latvia  VET ERI 1 ROP-VET & ROP & RYP-2 & BIS-2 VETERAANI (BOB-VETERAN & BOB & BIG-2 & BIS-2 VETERAN)
10.6.2006 Helsinki KV Euroopan Voittaja-06 Istvan Nagy, Unkari  VET ERI 1 ROP-VET & EUROOPAN VETERAANIVOITTAJA -06 &  OIKEUTETTU OSALLISTUMAAN CRUFTSIIN ( BOB-VETERAN & EUVW-06 & NOMINATED TO CRUFTS )
20.5.2006 Rauma Hanne Laine Jensen, Tanska  VET ERI 1 ROP-VET & PN2 & BIS-4 VETERAANI (BOB-VETERAN & 2 nd Best Female & BIS-4 VETERAN)
13.5.2006 Teuva Kirsti Lummelampi, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET & ROP & BIS-3 VETERAANI (BOB-VETERAN & BOB & BIS-3 VETERAN)
7.5.2006 Honkajoki Tapio Ranta, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET & ROP (BOB-VETERAN & BOB)
22.4.2006 Lahti KV Maija Mäkinen, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET & PN2  (BOB-VETERAN &2 nd Best Female)
19.3.2006 Tampere KV Janelle Robbins, Australia  VET ERI 1 ROP-VET & PN2  (BOB-VETERAN &2 nd Best Female)
20.1.2006 Turku KV Dusan Paunovic,  Serbia ja Montenegro  VET ERI 1 ROP-VET & VSP (BOB-VETERAN & BOS

PHOTOS SIV

 

 

19.11.2005 Jyväskylä KV Hans Lehtinen, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET & PN2 (BOB-VETERAN &2 nd Best Female)
30.10.2005 Parainen Svein Helgesen, Norja  VET ERI 1 ROP-VET & PN2 (BOB-VETERAN &2 nd Best Female)
31.7.2005 Pori KV Marja Talvitie, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET & ROP (BOB-VETERAN & BOB)
 29.5.2005 Helsinki Gerard Cox, Irlanti  VET  ERI 1 ROP-VET & PN4 (BOB-VETERAN & 4 nd Best Female)
 22.5.2005 Helsinki KV Igor Selimovic, Kroatia  VET  ERI 1 ROP-VET & PN4 (BOB-VETERAN & 4 nd Best Female)
 21.5.2005 Hamina KV Benny Blid, Ruotsi  VET  ERI 1 ROP-VET & PN2 (BOB-VETERAN & 2 nd Best Female)
 14.5.2005 Virrat  Astrid Aas-Lundava,Viro.  VET ERI 1 ROP-VET & ROP & BIS-2 VETERAANI  (BOB-VETERAN & BOB & BIS-2 VETERAN)
 23.4.2005 Lahti KV Bo Skalin, Ruotsi  VET ERI 1 ROP-VET & ROP (BOB-VETERAN & BOB)
 20.3.2005 Tampere KV Javier Sanchez Fernandez , Espanja  VET ERI 1 ROP-VET & VSP (BOB-VETERAN & BOS)
 29.1.2005 Turku KV Ove Germudson, Ruotsi  VET ERI 1 ROP-VET & PN2 (BOB-VETERAN & 2 nd Best Female)
 20.11.2004 Jyväskylä KV   Soile Bister, Suomi  VET ERI 1 ROP-VET & ROP (BOB-VETERAN & BOB)

Mersu Virtojen näyttelyssä ROP & ROP-VET & BIS-2 Veteraani

 

  26.10.2002 Seinäjoki   Ljudmilla Tsistjakova Viro/Venäjä  AVO 1/1 SA PN 2   ( 2 nd Best Female )
 18.05.2002  Pori  Ritva Raita / ryp Rose Envall-Larsson  Ruotsi   AVO 1/1 SA PN 1 ROP & RYP 5 (BOB & BIG-5)
 4.05.2002  Somero  Marja  Salminen   AVO 1/1 SA PN 3  ( 3 nd Best Female )
20.04.2002  Kokemäki  Tapio Ranta   Suomi  AVO 1/1
 23.02.2002  Bö i Telemark, Norja / Norge  Berit Foss  Norja  AVO 1/1 SA PN 2 SERTI  V-CACIB & N MVA   (2 nd Best Female & CC & R-CACIB & N CH )
 16.02.2002  Imatra   Colin  A Smith   Suomi  AVO 1/1 SA PN 1 CACIB  ROP  ( CACIB & BOB )
 26.01.2002  Turku  Ortlieb Lothary kennel Lothary   Saksa  AVO 1/2 SA PN 3     ( 3 nd Best Female )
  15.12.2001  Tukholma Ruotsi / Sweden  Göran Bodegård  Ruotsi   VAL 1/4
  8.12.2001  Helsinki  Anja Puumala  Suomi  AVO 1/2
  3.11.2001  Herning Tanska Denmark    Moa  Persson  Ruotsi  AVO 1/1 SA PN 3  V-CACIB  ( 3 nd Best Female & R-Cacib )
  21.10.2001  Parainen  Siv  Jernhake  Ruotsi  AVO  1/1 SA PN 1 ROP  BOB  )
  14.10.2001  Tampere  Valentina Ivanisheva Venäjä  AVO 1/1 SA PN 1 ROP   BOB )
 23.9.2001  Somero  Benny Blid  Ruotsi  AVO 1/1 SA PN 1 ROP  (  BOB )
 22.9.2001  Helsinki  Terrierien erikoisnäyttely  / Terrierspecial show Ulla  Lethenström  Ruotsi    AVO 1/1 SA PN 1 ROP  ( BOB )
2.9.2001  Espoo (Helsinki)  Danny   Mc Gregor  Kennel  Merlindan Englanti  GB  AVO 1/1 SA PN 1  VSP    24 koiraa                                (  BOS )
12.8.2001 Karlstad, Ruotsi / Sweden  Ruotsin Bullterrierien  erik.näyttely (Swedish BullterrierclubsSpecial Show)  Dominic  Clark    Kennel  Fourheatons   Englanti (GB)                       

AVO 1/3  4-7 vuotiaat, (14 koiraa luokassa) (3 nd Best in class 4-7 years old, 14 female in class)

15.7.2001 Vantaa       Robert Pollet    Belgia AVO 1/1 SA PN 1 ROP     
(BOB )
12.7.2001 Tuusula PMV-01 (NordW-01)  Horst Kliebenstein Saksa AVO 1/1 SA PN 3 V-CACIB                          
(3nd Best Female  & R-Cacib )
10.6.2001 Helsinki   Bullterrierien erik.näyttely    (Special Show )           
Chris Kilpatrick  Kennel  Kilacabar    Englanti  (GB)
VALIOLUOKAN 1/3 SA PN 5                                 
5nd Best Female )
20.01.2001 Turku         
David Balfour Uusi-Seelanti
AVO 1/1 SA PN2 V-CACIB                         
(2nd Best Female  & R-Cacib )
10.12.2000 Tukholma  , Ruotsi  Sweden Thomas Hehir        Irlanti VALIOLUOKAN 1/1 SA PN 1 CACIB ROP SV-00 & OIKEUTETTU CRUFTSIIN
(BOB & CACIB & SWE W-00 & NOMINATED TO CRUFTS)
17.9.2000 Ahvenanmaa   Johan Juslin          Suomi AVO 1/2 SA PN 2 CACIB  (2nd Best Female  & CACIB )
3.9.2000 Helsinki   Hans W Muller   Sveitsi AVO 1/1 SA PN 1 ROP (BOB )
6.8.2000 Raisio  Horst Kliebenstein Saksa AVO 1/1 SA PN 1 ROP  (BOB )
30.7.2000 Pori Matti Luoso      Suomi AVO 1/1 SA PN 1 ROP  (BOB )
22.7.2000 Mikkeli  Anne Klaas       Viro AVO 1/2 SA PN 2  (2nd Best Female )
9.7.2000 Kokkola  Katrin Lahi      Eesti AVO 1/1 SA PN 1 VSP  (BOS )
8.7.2000 Somero Anne Klaas      Viro AVO 1/1 SA PN 1 ROP (BOB )
11.6.2000 Helsinki 
Bullterrierien  erik.näyttely   (Special Show )      
Maggie Alhino  Kennel  Taurian   USA
VALIOLUOKAN 1/2 SA PN 3 & erikoispalkinto parhaasta purennasta & paras tuontikoira
(3nd Best Female & specialprize Best Bite )Trophy  Show  Runner  Up  &  Best  Import
4.6.2000 Tallinna  Eesti Estonia  Stefan Sinko     Slovenia AVO 1/1 SA PN 2 SERTI  V-CACIB EST-CH          
(2nd Best Female & CC & R-Cacib & ESTONIA CH
7.5.2000 Seinäjoki  Harri Lehkonen  Suomi AVO 1/1 SA PN 1 ROP  (BOB )
29.4.2000 Lahti  Bojan Matakovic Kroatia AVO 1/1 SA PN 1 CACIB ROP  (CACIB & BOB)
22.4.2000 Tukholma   Ruotsi  Sweden   Birgit Seloy Tanska AVO 1/1 SA PN 1 SERTI CACIB VSP S-CH            
(CC & CACIB & BOS & SWE  CH)
8.4.2000 Vaasa  Fred Cuthbert   Irlanti AVO 1/2 SA PN 2 V-CACIB (2nd Best Female  & R-Cacib)
18.3.2000 Tampere  Denise Humphries Australia AVO 1/2 SA PN 2 V-CACIB (2nd Best Female  & R-Cacib )
30.10.2000 Helsinki  Hans Lehtinen  Suomi AVO 1/1 SA PN 1 CACIB VSP FINV-99  (CACIB & BOS & FINW-99)
15.8.1999 Turku         Rade Dakic-Kica Jugoslavi AVO 1/2 SA PN 3   (3nd Best Female )
24.7.1999 Pori              Joyce O"Connor Irlanti AVO 1/1 SA PN 1 VSP  (BOS )
29.5.1999 Eurajoki        Harri Lehkonen Suomi AVO 1/1 SA PN 1 VSP  (BOS )
24.4.1999 Lahti            Tapio Ranta    Suomi AVO 1/1 SA PN 1 SERTI CACIB ROP FIN MVA (CC&CACIB&BOB& FIN CH)
5.4.1999 Lappeenranta   Ove Germundsson   Ruotsi AVO 1/1 SA PN 2   (2nd Best Female )
21.2.1999 Jyväskylä   Birgitta Hasselgren-Ericsson Ruotsi AVO 1/1 SA PN 1 SERTI ROP (CC & BOB )
23.8.1998 Heinola    Valentina Ivanisheva Venäjä AVO 1/2 SA PN 3    (3nd Best Female )
9.8.1998 Uusikaupunki   Ingrid Borchorst       Tanska AVO 1/1 SA PN 3    (3nd Best Female )
26.7.1998  Pori   Javier Sanchez Fernandez     Espanja NUO 1/2 SA PN 2 SERTI V-CACIB   (2nd Best Female& CC & R-Cacib)
13.6.1998 Helsinki  World Dog Show             
David Harris  Kennel Brummagen   USA
NUO 1
16.5.1998 Mynämäki   Una Rigney     Irlanti NUO 1/4 SA PN 4 (4nd Best Female )
24.1.1998 Turku   Jon  Cole   USA NUO 1/2 SA PN 4  (4nd Best Female )
18.5.1997  Rauma  Harry Tast    Suomi   JUN  1/1 KP                                                                            
Ensimmäinen näyttely junnuna/first show juniorclass 22.4.2000 Tukholma serti & cacib & vsp & S ch

                  

 

Taustakuva / background

Jari Trygg