SUOMEN NÄYTTELYITÄ 2002 SHOWS (CC & CACIB)  

  Karttoja ja välimatkojen mittaus helposti löytyy näiltä Shell-sivuilta. ( maps) Riittää kun valitset kaupungin nimen ja maan, ei välttämättä tarvitse tietää postinumeroa sun muuta.

  Kansainväliset KV  /  International CC & CACIB     

  Kansalliset / National CC

Lisää tietoja näyttelyistä / more information  Suomen Kennelliitto / Finnish Kennelclub

* tuomarimuutos / judge change

 Päivämäära ja paikkakunta / day and place  (viim.ilm / last entry)  Bullterrieri tuomari / judge  (kilpailupäivä/dayla=saturday,su=sunday) Kooikerhondje tuomari / judge  (kilpailupäivä/dayla=saturday,su=sunday )
  5.-6.01  Kajaani KV(-)    Marja Talvitie (su)  Nils Molin, Ruotsi (la)
  26.-27.01. Turku KV(-)    Ortlieb Lothary, Saksa (la)  Walter v d Broeck, Belgia (la)
  16.-17.02  Imatra KV(-  *Colin A Smith, (la)  *Agnes Ganami Kertes, Israel (la)
 16.-17.03  Tampere KV (-)  Zsuzsanna Petik, Unkari (su)  Harri Lehkonen (la)
 30.-31.03.-1.04. Lappeenranta (-)  Harri Lehkonen (ma/monday)  Leila Kärkäs (la)
 27.-28.04  Lahti KV(-)  Mareth Kipp, USA (su)  Wim Wellens, Hollanti (su)
  4.-5.05.  Kuopio (-)  Tarmo Viirtelä (la)  Carin Åkesson, Ruotsi (la)
 11.-12.5.  Oulu (-)  Anne Tove Strande, Norja(su)  Rune Fageström (su)
 18.-19.5.  Helsinki (-)  Hans W Müller, Sveitsi (minit Kari Järvinen)(su)  Grethe Bergendahl, Norja (su)
 18.-19.5.  Pori (-)  *Ritva Raita (la)  Bertil Lundgren, Ruotsi (la)
 25.-26.5 Joensuu KV(-)  Ove Germundsson, Ruotsi (la)  Kirsti Louhi (la)
 25.-26.5.  Hamina (-)   Pirjo Hjem (su)  Ann Ingram, Irlanti (su)
  1.6. Kangasniemi (-)  Ingrid Borchorst, Tanska (la)  Ritva Raita (la)
  2.6.  Tuusula (-)  Raija Järvinen   Diana Leigh,Espanja
  8.-9.6.  Lapua (-)  Hans Rosengerg, Ruotsi (la)  Tiina Illukka (su)
  8.-9.6. Pietarsaari  (-)  Kari Engh, Ruotsi (su)  Bo Wiberg, Ruotsi (la)
 15.6.  Saarijärvi  (-)  Matti Luoso (la)  *Harry Tast (la)
 16.6.Vihti /Lohjan Virkkala (-)  Joyce Crawford-Manton,Irlanti(su)  Eeva Rautala (su)
 29.-30.6  Forssa KV(-)  Svend Lövenkjaer, Tanska (su)  *Paula Heikkinen-Lehkonen (su)
  29.-30.6 Loimaa (-)  Marja Salminen (la)  Markku Santamäki (la)
  6.-7.7. Pello  (-.)  Hans Lehtinen (su)  Göran Bodegård, Ruotsi (su)
 13.7. Mikkeli (-)  Zlatko Kraljic, Kroatia (la)  Soile Bister (la)
  14.7.  Mäntsälä (-)  Harri Lehkonen  Paula Rekiranta
 13.-14.07  Kokkola KV (-)  Anja Puumala (la)  Dominic Harris, Irlanti (su)
 20.-21.7  Helsinki (-)  Colin A Smith (su)  Rune Fageström (su)
 27.-28.7  Iisalmi (-)  Agnes Ganami Kertes, Israel (la)  Eeva Rautala (la)
 27.-28.7  Rauma (-)  Berit Foss, Norja (su)  Anders Cederström, Ruotsi (su)
 3.-4.8  Somero  (-)  Tuire Okkola (la)  Nina Karlsdotter, Ruotsi (su)
  3.-4.8  Valkeakoski (-)  Matti Luoso (su)  August de Wilde, Belgia (la)
 10.-11.8. Kemi (-)  Miklos Farkashazi, Unkari (su)  Anders Cederström, Ruotsi (la)
 10.-11.8. Turku (-)  Walter Schicker,Saksa (la)  Ritva Raita (su)
 17.8. Joensuu  (-)  Tarmo Viirtelä (la)  Harry Tast (la)
 24.8.  Kouvola (-)   Kari Salminen    Kirsti Louhi
 25.8.  Heinola (-)  Kirsti Lummelampi  Gitta Ringwall
 7.-8.9.  Helsinki (-)  Igor Selimovic, Kroatia (su)   Torbjörn Skaar, Ruotsi (la)
 14.-15.9.  Porvoo (-)  Elke Peper, Saksa(Tuire Okkola minit)(su)  Paula Rekiranta (su)
 21.-22.9.Eckerö/Ahvenanmaa(-)  Kari Engh, Norja (su)  Horst Kliebenstein, Saksa (su)
  12.-13.10.  Oulu KV (-)  Matti Luoso (su)  Paavo Mattila (su)
  26.-27.10.  Seinäjoki (-)  Ljudmilla Tsistjakova,Viro/Venäjä(la)  Hans V D Berg, Hollanti (su)
 16.-17.11.  Jyväskylä KV (15.9./15.10.)  Harri Lehkonen (la)  Tiina Illukka (su)
 7.-8.12  Helsinki KV  V-02  Dubravka Reicher, Kroatia (la)  Elina Tan-Hietalahti (la)

   SUOMI 2002  RYHMÄNÄYTTELYT 8-RYHMÄLLE

GROUP-8 SPECIALSHOWS IN FINLAND 2002 ( CC )

* tuomarimuutos / judge change

Päivämäärä ja paikkakunta / day and place (viim.ilm./ last entry) Ryhmät /Groups Kooikerhondje tuomari /  judge

20.1.2002 TUUPOVAARA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Paavo Mattila

26.1.2002 KURIKKA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Markku Santamäki

2.2.2002 KAAVI  (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Paula Rekiranta

3.3.2002 HELSINKI  (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Rune Fagerström

9.3.2002 VALKEALA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Paavo Mattila

23.3.2002 JUVA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Markku Santamäki

6.4.2002 YLITORNIO (-)

  5 & 8,                                                     Arja Koskelo

6.4.2002 KALAJOKI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                  *Anna-Liisa Heikkinen

7.4.2002 SYSMÄ (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Markku Santamäki

7.4.2002  TOHMAJÄRVI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Leila Kärkäs

13.4.2002 KIHNIÖ (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Markku Santamäki

13.4.2002 MIKKELI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Paavo Mattila

20.4.2002 KOKEMÄKI (-)

  3 & 8,                                                     Hannele Jokisilta

20.4.2002 KAJAANI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Marjo Jaakkola

20.4.2002 PERTUNMAA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Anna-Liisa Heikkinen

20.4.2002 VIITASAARI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Jorma Silta

21.4.2002 LAIHIA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Hannele Jokisilta

21.4.2002 LOVIISA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Jorma Silta

28.4.2002 MAALAHTI/MALAX (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Jorma Silta

28.4.2002 PIIPPOLA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Markku Santamäki

1.5.2002 JAALA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Paavo Mattila

4.5.2002 MÄNTTÄ (-)

 1 & 8,                                                      Anna-Liisa Heikkinen

4.5.2002 PORI(Ahlainen) (-)

 5 & 8,                                                      Jukka Kuusisto

5.5.2002 HAUSJÄRVI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Kirsti Bremer

9.5.2002 ORIMATTILA (-)

 6 & 8                                                       Jorma Silta

11.5.2002 LAPPEENRANTA(-)

osa 5 & osa 6 & 8,                                    Paavo Mattila

19.5.2002 ROVANNIEMI (-)

  2 & 8,                                                     Anna-Liisa Heikkinen

19.5.2002 VEHMERSALMI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Markku Santamäki

25.5.2002 II (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Marjo Jaakkola

6.7.2002 HONKAJOKI (-)

  6 & 8,                                                     Orvo Kulo

20.7.2002 TURKU (-)

 ryhmä 8,                                                 Harri Lehkonen

27.7.2002 JURVA (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Anna-Liisa Heikkinen

3.8.2002 ROVANIEMEN MLK (-)

 5 & 8,                                                      Arja Koskelo

10.8.2002 LUUMÄKI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Jorma Silta

11.8.2002 PUNKAHARJU (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Markku Santamäki 

17.8.2002 RAAHE (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Tiina Illukka

18.8.2002 VESILAHTI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Lilian Hanniste, Viro

18.8.2002 PIEKSÄMÄKI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Paavo Mattila                           

31.8.2002 MYNÄMÄKI (-)

 2 & 8,                                                      Leila Kärkäs

31.8.2002 TERVAKOSKI (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Susie Svoldgaard, Tanska

31.8.2002 KANNUS (-)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Paavo Mattila

13.10.2002 HELSINKI/VANTAA(-)

 2 & 8,                                                      Soile Bister

2.11.2002 HOLLOLA (7.10.)

 ryhmät 4 ja 8,                                         Harri Lehkonen

24.11.2002 VALKEALA (8.11.)

 osa 5 & osa 6 & 8,                                   Harri Lehkonen

6.12.2002 TAMPERE 

 osa 5 & osa 6 & 8,  

 

 7.7.2002 Hyvinkää (-) Suomen Spanielliiton alaiset rodut, "2-näyttely"         Merja Järnstedt
 19.10.2002 Hyvinkää (-) Suomen Spanielliiton alaiset rodut, päänäyttely         Rune Fagerström

SUOMI 2002  RYHMÄNÄYTTELYT 3-RYHMÄLLE

GROUP-3 SPECIALSHOWS IN FINLAND 2002 (CC )

* tuomarimuutos / judge change

Päivämäärä ja paikkakunta / Day and place (viim.ilm./last entry) Ryhmät / Groups  Bullterrieri tuomari / Bull terrier judge

20.4.2002 KOKEMÄKI(-)

 3 & 8                                                     Tapio Ranta

21.4.2002 VIRRAT (-)

 2 & 3                                                     Tarmo Viirtelä

4.5.2002 SOMERO (-)

 1 & 3                                                     Marja Salminen 

18.5.2002 ÄÄNEKOSKI(-)

 3 & 6                                                     Pirjo Hjelm

19.5.2002 RISTIINA (-)

 3 & 9                                                     Tarmo Viirtelä

9.6.2002 LAPINLAHTI(-)

 osa 5 & osa 6 & 3                                  Tapio Ranta

20.7.2002 HAUKIPUDAS(-)

 3 & 6                                                *Gerard Cox, Irlanti

31.8.2002 LOHJA (-)

 1 & 3                                                 Lilian Hanniste, Viro

14.9.2002 ORIVESI

 1 & 3

21.9.2002 KAJAANI (-)

 1 & 3                                                     Marja Salminen

 

 

 8.-9.6.2002 Nupurin Kartano / Turuntien motelli (-) Bullterrierien erikoisnäyttely (epävirallinen) tuomari  Pam Rawlings, Kennel Mapalee , Englanti
 28.9.2002 Espoo   Suomen Terrierijärjestön alaiset rodut, päänäyttely  tuomari Britta Roos-Börjesson, Ruotsi

Epäviralliset pentunäyttelyt 2002 kaikille roduille

 Puppieshows in Finland 2002 All breeds

* tuomarimuutos / judge change

Päivämäärä ja paikkakunta / Day and place (viim.ilm./last entry) Bullterrieri tuomari / Bull terrier judge  Kooikerhondje tuomari /  judge
 24.2.2002  LAHTI (-)  Paula Heikkinen-Lehkonen  Harri Lehkonen
 24.3.2002  LAHTI / HOLLOLA (-)  Unto Timonen  Eeva Rusko
 14.4.2002 VANTAA (-)  Marja Salminen  Tanja Ahlman-Hallikas
 21.4.2002 HYVINKÄÄ (-)  Saija Salovaara   Jarmo Vuorinen
  9.6.2002    HELSINKI (-)  Matti Luoso  Soile Bister
15.9.2002 TAMPERE (-)  Katrin Lahi,Viro  Ninel Ale, Viro
 29.9.2002 VANTAA (-)  Veli-Pekka Kumpumäki  Anneli Karttunen

Tuomariluettelot ovat ennakkotietoja, pyrin tarkistamaan mahdollisista muutoksista useasti. Tiedot voi tarkistaa Suomen Kennelliiton näyttelyt-sivuilta! Tai Koiramme-lehdestä! Muut ilmoittautumistiedot löytyvät myös sieltä.

Näyttelyistä ja tuloksista lisää Koirauutiset - sivuilla.

Toivon näyttelyissä kävijöitä ilmoittamaan tuloksia minulle!! Vaikka tekstiviestinä kännykkään : 0400 - 955244 tai sähköpostilla jari.trygg@mbnet.fi  HYVÄÄ NÄYTTELYPÄIVÄÄ!!

                    Anne Trygg

 

Taustakuva / background

Jari Trygg

     Tulokset/Results